sterydy-anaboliczne

Dawkowanie sterydów anabolicznych

Sterydy anaboliczne są bardzo popularne wśród bywalców siłowni. Przedawkowanie anabolików może przynieść ze sobą wiele niepożądanych skutków ubocznych, m.in. narastająca agresja czy niepłodność. Sterydy anaboliczne przyspieszają podział komórek, które tworzą określone tkanki organizmu. Najbardziej widocznym efektem sterydów jest rozrost masy mięśniowej, a także wzrost siły i wytrzymałości. Anaboliki to syntetyczna kopia męskich hormonów, a szczególnie testosteronu. Poza pożądanymi korzyściami płynącymi z przyjmowania sterydów anabolicznych, wpływają one również na wiele funkcji organizmu oraz narządów i to niekoniecznie w taki sposób jakbyśmy sobie życzyli.

Na początku warto zadać sobie kluczowe pytanie, czy w ogóle istnieją warunki pozwalające na pierwsze zażycie anabolików. Ważny jest tutaj wiek, staż treningowy czy stopień rozwoju fizycznego. Stosowanie sterydów anabolicznych przed ukończeniem 20 roku życie jest zdecydowanie odradzane. Warto pamiętać, że osoba posiadająca większą masę mięśniową, lepiej reaguje na sterydy anaboliczne, niż osoba o mniejszej masie. Wynika z tego prosty rachunek. Im więcej masz masy, tym więcej anabolików może przyjąć twoja muskulatura. Im więcej przyjętej substancji aktywnej, tym oczywiście mocniejsze jest działanie.

Pierwsze użycie sterydów anabolicznych warto rozważyć minimum po roku treningu. Dla pierwszej kuracji warto zastosować optymalne substancje, czyli dobrze tolerowane i przy prawidłowym dawkowaniu i odpowiedniej długości kuracji, także bezpieczne i nietoksyczne. Często popełnianym błędem jest stosowanie niewłaściwych dawek oraz ciągnięcie cyklu w nieskończoność. Nie ma chyba głupszych rzeczy niż kopiowanie rozpisek kulturystów wyczynowych czy słuchanie propozycji tzw. „osiedlowych guru”. Komponowanie sterydowych cyklów warto rozpocząć od ogólnodostępnych for sportowych, gdzie pomocą w dawkowaniu sterydów służą nieraz doświadczeni kulturyści. Jeśli nie wiesz jak dawkować sterydy anaboliczne, możesz także indywidualnie zagłębić się w tajniki farmakologii i fizjologii człowieka. Pomocą może służyć również fachowa literatura.

Wiele osób nie zauważając oczekiwanych efektów, frustrują się i wpadają w szał. Wynikiem tego jest zwiększenie dawki oraz wydłużenie cykli. Jest to poważny krok w kierunku złych rezultatów. Większość ludzi rozpoczynających swoje pierwsze cykle, nie jest pewna czego chce i co z tym fantem zrobić. Takie osoby nigdy nie osiągną swojego potencjału. Rozpoczęcie losowego stosowania sterydów anabolicznych prowadzi tylko i wyłącznie do fatalnych skutków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *