Czy wiesz czym są sterydy anaboliczne?

Niezwykle popularne wśród bywalców sal treningowych. Najbardziej widocznym efektem stosowania sterydów anabolicznych jest rozrost masy mięśniowej. Dodają siły oraz poprawiają wytrzymałość. Z drugiej strony sterydy anaboliczne posiadają wiele skutków ubocznych i niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie. Czym są i jak działają sterydy anaboliczne?

Sterydy anaboliczne – co to jest?

Sterydy anaboliczne, zwane anabolikami, są syntetyczną kopią męskich hormonów, głównie testosteronu. Jest on naturalnym hormonem, który w zdecydowanej większości posiadają mężczyźni. Pozwala im to z większą łatwością przybrać masę mięśniową. Zaaplikowanie testosteronu w formie syntetycznego odpowiednika umożliwia sztuczne zwiększenie rozmiarów oraz siły. Sterydy anaboliczne tylko w teorii mają nam pomóc zbudować masę mięśniową, przy niewielkim wysiłku. Działanie sterydów anabolicznych rodzi jednak wiele negatywnych skutków. Mimo to, coraz więcej ludzi po nie sięga.

Jak działają sterydy anaboliczne?

Chodzisz na siłownię i widzisz jak inni faceci bardzo szybko budują masę mięśniową? Może to idealna genetyka, a może cudowna dieta? Nie zastanawiasz się czasem, że ci, których na co dzień podziwiasz poszli drogą na skróty? Sterydy anaboliczne działają i nie ma, co do tego żadnych wątpliwości. Gdyby było inaczej, wówczas nie sięgali by po nie kulturyści czy zawodowi sportowcy. Sterydy anaboliczne przynoszą natychmiastowy wzrost masy i siły, który raczej jest nieosiągalny naturalnym sposobem. Pamiętaj, że równowagę hormonalną bardzo łatwo jest zakłócić. Jej odbudowa jest znacznie trudniejsza.

Rodzaje sterydów anabolicznych.

Na rynku można znaleźć wiele form sterydów anabolicznych, różniących się między sobą budową, konsystencją czy czasem działania. Sterydy anaboliczne mogą mieć postać przyjmowaną doustnie lub poprzez iniekcję domięśniową. Najpopularniejsze są tabletki, dzięki którym anaboliki można z łatwością aplikować. Nieco trudniejszym rozwiązaniem są wstrzyknięcia domięśniowe. Przy olejowej konsystencji należy zastosować grube igły. Sterydy anaboliczne rozkładają się w organizmie nawet do 2 dni.

Sterydy anaboliczne, a uzależnienie

Mięśnie po zażyciu sterydów anabolicznych przypominają nadmuchany balon, z którego po jakimś czasie uchodzi powietrze. Aby nadal był ładny i duży, należy ciągle go pompować. Chwilowe odstawienie sterydów anabolicznych od razu pogarsza sylwetkę oraz siłę. By uniknąć złego samopoczucia, a nawet depresji, kulturyści zmuszeni są sięgnąć po kolejne dawki. Zastanów się więc, czy Twoje zdrowie i wymarzona sylwetka nie powinny być efektem systematycznego i długotrwałego treningu. Jeśli już musisz zażyć sterydy anaboliczne, skontaktuj się z kimś doświadczonym. Samodzielne stosowanie sterydów anabolicznych nie jest wskazane. Nie bądź jak małpa, która bawi się brzytwą. To może skończyć się dla Ciebie tragicznie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *