Oxandrolon – bezpieczny steryd anaboliczny?

Oxandrolon został stworzony z myślą o najmłodszych adeptach siłowni. Ten ekstremalnie łagodny steryd anaboliczny odniósł ogromny sukces i zyskał wielką popularność. Oxandrolon stymuluje wzrost u dzieci i młodzieży. Jest także świetnym lekiem w walce z osteoporozą, a także pomaga zachować masę mięśni oraz siłę pacjentom chorym na AIDS. Czy to wszystko oznacza, że można bezkarnie przyjmować Oxandrolon?

Oxandrolon, czyli popularna „oxa”

Oxandrolon jest słabym hormonem sterydowym z niewielką ilością składnika androgennego. Został opracowany głównie z myślą o kobietach i dzieciach o niewielkim wzroście. Jest to doustny lek, często przepisywany przez lekarzy. Stosują go kulturyści, sportowcy, a także amatorzy siłowni jako dodatek do cykli. Oxandrolon ma wysoką biodostępność. Nie jest środkiem na przyrost masy, lecz zdecydowanie zwiększa siłę. Ogrywa kluczową rolę w przygotowaniach do zawodów. Preparat poprawi twardość oraz jakość Twoich mięśni. Oxandrolon nie aromatyzuje. Steryd wykazuje również doskonałe wyniki, jeśli chodzi o spalanie tłuszczu. Jest nietoksyczny, nie uzależnia oraz nie zaburza pracy w układzie podwzgórze – przysadka – jądra. Uzyskane efekty po kuracji utrzymują się jeszcze przez długi okres po odstawieniu leku. Preparat jest bezpiecznym sterydem, który jest odpowiedni także dla kobiet – nie powoduje bowiem niepożądanej maskulinizacji.

Medyczne i niemedyczne stosowanie Oxandrolonu

Oxandrolon nie jest silnym sterydem, dlatego nie ma większych przeciwwskazań do jego przyjmowania. To niezwykle bezpieczny, a zarazem skuteczny środek, powiększający nie tyle masę, co siłę. Efekty raczej nie należą do spektakularnych, ale za to są bardzo trwałe. Oxandrolon występuje w formie tabletek. Te przepisane przez lekarza należy stosować zgodnie z jego zaleceniami. Zazwyczaj jest to dawka od 2,5 mg do 20 mg na dobę. Leczenie preparatem trwa zazwyczaj od dwóch do czterech tygodni. Z kolei niemedyczne użycie Oxandrolonu jest zupełnie inne. Dawka dla początkujących wynosi między 15 a 25 mg. Z czasem porcja zwiększa się do 50 a nawet 80 mg na dobę. Okres przyjmowania Oxandrolon trwa zwykle 6 tygodni.

Czy Oxandrolon jest do końca bezpieczny?

Mimo, iż Oxandrolon jest bezpiecznym sterydem, to może wywołać poważne skutki uboczne, jeśli zostanie nadużyty. Przedawkowanie Oxandrolonu nie prowadzi do niczego dobrego. Umiarkowane działania niepożądane mogą dotyczyć każdego, lecz ustępują zwykle naturalnie. Jeśli skutki uboczne okażą się ciężkie, należy natychmiast odstawić przyjmowanie sterydu. Do najbardziej poważnych problemów zalicza się m.in. niepłodność, zwiększony poziom złego cholesterolu, trądzik, tłusta skóra czy toksyczność wątroby. Przedawkowanie Oxandrolonu może wyłączyć produkcję testosteronu. Warto zaznaczyć, że powyższe skutki uboczne wywołane przedawkowaniem i nadużyciem preparatu są odwracalne. Jeśli chodzi o kobiety, mogą one odczuwać chrypkę, a ich głos może się pogłębić. Może dojść również do nadmiernego wzrostu włosów na całym ciele, a także do nieregularnych miesiączek.

Oxandrolon może być do czterech razy bardziej anaboliczny od testosteronu. To wyjaśnia tak doskonałe działanie tego preparatu. Oxandrolon należy do najbezpieczniejszych anabolików, przynosząc fantastyczne rezultaty. Mimo to, jak każdy steryd anaboliczny, nie jest pozbawiony skutków ubocznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *