metanabol

Metanabol

Metanabol, czyli steryd dla niecierpliwych

Piękna, silna i wysportowana sylwetka jest teraz w modzie. Jest to ideał piękna, o którym grzmią obecnie wszystkie media. Jednak czy wszystkie osoby, które mają idealne ciało zawdzięczają to tylko i wyłącznie ciężkiej pracy? A może jest coś, co przyśpiesza te efekty? Warto przyjrzeć się w tym miejscu jednemu z najbardziej popularnych sterydów anabolicznych, jakim jest metanabol.

Czym jest metanabol i jak się go stosuje?

Metanabol, zwany „metką” to syntetyczny steryd, który szybko przynosi pożądane efekty. „Metka” stosowana jest głównie przez sportowców, którzy z braku czasu i cierpliwości, idą drogą na skróty, by jak najszybciej osiągnąć idealną sylwetkę. Zaletą metanabolu jest to, że można go podawać doustnie, a nie jak w przypadku innych podobnych substancji, w postaci domięśniowych iniekcji. Takie dawkowanie powoduje, że sportowcy często przyjmują większą ilość kapsułek niż jest to zalecane. Większa dawka wcale nie polepszy siły mięśniowej, a jedynie spowoduje wystąpienie działań niepożądanych. Warto zauważyć, że metanabol początkowo stworzony był do innych celów. Był to środek farmakologiczny, przeciwdziałający zanikom mięśni i uzupełniający niedobór białka w organizmie. Metanabol, stosowany jako lek, korzystnie wpływał na zdrowie pacjenta. Metanabol i środki, które go zawierają, powinien być zażywany wyłącznie za zgodą lekarza. Także dawkowanie powinno być ustalone przez specjalistę, który określi zapotrzebowanie organizmu. Głównie, stosowanie metanabolu zapobiega zanikowi mięśni, dlatego może być podawany m.in. po przebyciu długiej i wyniszczającej choroby, po radioterapii, przy chorobach jelit i wątroby, powodujących niedobór białka w organizmie czy w przypadku anoreksji. „Metka” to substancja, która odbudowuje tkankę mięśniową. Jej efekty widoczne są już po tygodniu. Wiele osób ćwiczących na siłowni traktuje więc ten środek jako suplement.

Metanabol – skutki uboczne

Powiększone mięśnie to nie tylko efekt rozrostu tkanki mięśniowej, ale także retencji sodu i wody. Odpowiedzialne za ten stan są estrogeny, które powstają w skutek aromatyzacji. Nadmiar płynów powoduje wysokie ciśnienie tętnicze krwi i przerost ścian lewej komory serca. Estrogeny powodują również ginekomastię, czyli przerost sutków u mężczyzn. Przyjmowanie metanabolu może powodować obniżenie głosu, łysienia lub odwrotnie – nadmiernego owłosienia. „Metka” blokuje wytwarzanie testosteronu. W przypadku mężczyzn prowadzić to może do zaniku jąder, a tym samym do bezpłodności. Natomiast kobietom, przyjmującym metanabol, grozi powiększenie łechtaczki oraz problemy związane z miesiączkowaniem. Przyjmując metanabol, warto zażywać także środki chroniące wątrobę, zawierające np. fosfolipidy sojowe. Poza tym warto zaopatrzyć się w preparaty mające w swoim składzie magnez i potas. Podtrzymanie efektów działania metanabolu umożliwi przyjmowanie kreatyny. Podsumowując, przy stosowaniu metanabolu warto zachować środki ostrożności. Nie należy przekraczać zalecanych dawek. Metanabolu zdecydowanie nie poleca się amatorom, szczególnie jeśli chodzi o tzw. pierwszy cykl. Metanabol w szybki sposób powoduje przyrost mięśni i umożliwia osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Jednak, jeśli nie zależy nam na szybkich efektach, warto prawidłowo skonstruować swój plan treningowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *