Clenbuterol – co warto o nim wiedzieć?

Jest spalaczem tłuszczu, który regularnie stosowany daje spektakularne efekty. Przyjmowany głównie przez kulturystów, pracujących nad rzeźbieniem sylwetki. To niezwykle silny środek termogeniczny. Zawarte w nim substancje pobudzają układ nerwowy. Sprawdź, jak działa Clenbuterol oraz czy warto odchudzać się przy jego pomocy.

Clenbuterol – co to za związek?

Clenbuterol jest związkiem chemicznym, który działa antagonistycznie do receptorów adrenergicznych, znajdujących się w ścianach górnych dróg oddechowych. Z tego względu, Clenbuterol stosowany był dawniej jako lek na astmę. Ten popularny spalacz tłuszczu pobudza także współczulny układ nerwowy. Środek przyjmowany jest głównie przez kulturystów, kształtujących swoją sylwetkę. Jednak dzięki zadowalającym efektom, po Clenbuterol sięga coraz więcej amatorów siłowni.

Coś dla osób, szukających niedozwolonego wspomagania

Clenbuterol wykazuje działanie podobne do efedryny, jednak jest ono o wiele silniejsze. Jeśli szukasz sposobu na niedozwolone wspomaganie to świetnie trafiłeś. Clenbuterol uważany jest za fantastyczny „rozluźniacz”, który uspokaja mięśnie dróg oddechowych przez rozszerzenie oskrzeli. Jako popularny spalacz tłuszczu, natychmiast przyspiesza tempo przemiany materii, a także proces rozkładu tłuszczów. Clenbuterol to doskonały przyśpieszacz termogenezy oraz środek pobudzający. Połączony ze sterydami podnosi ich działanie. Jest wybierany przez sportowców w cyklach tzw. cięcia. Regularne stosowanie pozwala na osiągnięcie ogromnych efektów.

Clenbuterol – dawkowanie

Środek dostępny jest pod wieloma postaciami. Możemy znaleźć Clenbuterol w formie tabletek, kropli, płynów, zastrzyków, syropów czy granulatów. Dla osób, które stosują Clenbuterol wraz ze sterydami anabolicznymi, dawką startową jest 20-40 mcg na dobę. Porcje maksymalne wynoszą od 60 do 100 mcg, jednak zdarza się, że niektóre osoby przyjmują nawet do 160 mcg Clenbuterolu na dobę. Warto zaznaczyć, że organizm dość szybko uodparnia się na działanie tego środka, dlatego pracując na swoją rzeźbą i decydując się na Clenbuterol, przyjmuj go przez 3-4 tygodnie. Po tym okresie, substancja może stracić swoją moc i będzie działać jak zwykły środek pobudzający.

Czy warto przyjmować Clenbuterol?

Clenbuterol nie jest suplementem diety, lecz toksycznym lekiem. Musisz być świadomy wielu skutków ubocznych przyjmowania tej substancji. Clenbuterol przede wszystkim niszczy wątrobę oraz układ hormonalny. Negatywnie wpływa również na układ rozrodczy, prowadząc do trwałej niepłodności. Przyjmując ten popularny spalacz tłuszczu należy liczyć się także z pojawieniem się bezsenności, podwyższonego ciśnienia krwi, bólów głowy, nerwowości, skurczów mięśni, nudności czy wymiotów.

Aby uniknąć tak wielu niepożądanych objawów, wystarczy codziennie pić od 4 do 6 litów wody, jeść pomarańcze i banany oraz zażywać suplementy diety, m.in. potas, magnez oraz taurynę. Sporą zaletą Clenbuterolu z pewnością jest efektywność w działaniu oraz bardzo przystępna cena, mimo słabej dostępności na rynku. Pamiętaj, że Clenbuterol jest środkiem niedozwolonym, dlatego jeśli traktujesz swoją sportową ścieżkę kariery poważnie, powinieneś zrezygnować z tej formy wspomagania. Doping nigdy nie idzie w parze z zasadami fair play.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *